WSCHODNIOAZJATYCKIE METODY RUCHU DLA ZDROWIA I ROZWOJU OSOBISTEGO
TAIJI (Tai Chi) QIGONG (Chi Kung)
Zapis transmisji live wydarzenia z 8-9 października 2022 r. w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie


W drugi weekend października 2022 r. odbyło się wydarzenie, którego w Polsce jeszcze nie było! Festiwal Energii Świadomego Ruchu, który dzięki zapisowi wideo, trwa cały czas, w wersji online, w całej Polsce.

Zapis ten to unikalna możliwość, aby w jednym miejscu i czasie zapoznać się z wschodnioazjatyckimi metodami ruchu umysł - ciało Taiji (Tai Chi), Qigong (Chi Kung) oraz systemami pokrewnymi.

Wydarzenie przybliża każdemu zainteresowanemu, czym są te metody ruchu dla zdrowia i rozwoju osobistego.

Szczególnie teraz, w okresie, w którym wciąż rośnie stres codziennego życia pogłębiający negatywne trendy zdrowotne, psychiczne i fizyczne, warto zapoznać się ze sprawdzonymi technikami prozdrowotnych aktywności fizycznych oraz szerokim wachlarzem ofert zajęć, aby wybrać coś dla siebie.QiFit Festival to
Program festiwalowy

szereg otwartych zajęć, warsztatów, wykładów i prezentacji, prowadzonych przez doświadczonych prelegentów, będących najznakomitszymi specjalistami w swoich dziedzinach.

Strefa Wystawców

pokazy form i programów szkoleniowych oraz stoiska z atrakcyjną i różnorodną ofertą zajęć i aktywności prezentowane przez organizacje, szkoły i instruktorów z wieloletnim doświadczeniem.

Relacja online na żywo

Wydarzenie otwarte dla wszystkich. Odbywające się w tym samym czasie: lokalnie w Warszawie w Muzeum Azji i Pacyfiku oraz online z dostępem z całej Polski

Program festiwalowy QiFit Festival 2022

Zapis transmisji live


  II Ogólnopolski Festiwal Energii Świadomego Ruchu
Dostępne za dni
dni po rejestracji
  Strefa Wystawców
Dostępne za dni
dni po rejestracji
  Informacje i organizacja
Dostępne za dni
dni po rejestracji

Dostęp do materiałów wideo jest:


Prelegenci i opisy warsztatów, prelekcji i masterclasses QiFit Festival 2022
Strefa Wystawców QiFit Festival 2022
Fundacja Dantian

Na stoisko było można zapoznać się z działalnością szkoły Qigongu i Taijiquan Starego Stylu Yang, zapisać się na zajęcia, oraz poznać programy prowadzone przez Fundację.

www.fundacjadantian.com

https://www.facebook.com/FundacjaDantian
QiFit

Stanowisko platformy, na którym można było zapoznać się z ofertą kursów oraz założyć nieodpłatne konto.

www.qifit.pl

Tai Chi po Polsku
Tai Chi po Polsku

Oferta zajęć i warsztatów Tai Chi, Qi Gong oraz innych pokrewnych form treningowych. Na stoisku było można poznać ofertę książek o tematyce sztukowalkowej, zdrowotnej i podróżniczej oraz zasubskrybować przyszłe wydania. Wystawca zaprasza do nawiązania współpracy w zakresie mentoringu treningowego i nawiązywania kontaktów przez osoby poszukujące prowadzącego treningi.

www.taijipopolsku.pl

TAICHI-WARSZAWA EWA MECHELEWSKA

Na stoisku było można zapoznać się z ofertą zajęć oraz projektami prowadzonymi Ewę Mechelewską.

www.ewamechelewska.pl

https://www.facebook.com/taichi.warszawaAkademia Chen Taijiquan Marek Baliński

Na stoisku dostępne były cenne książki na temat pochodzenia i teorii taiji. Były one w wersjach oryginalnych. Jedna z nich „The Essence of Taijiquan” wkrótce ukaże się po Polsku i było można na stoisku zapisać się na nią. Było można obejrzeć m.in. przedruk XIX wiecznego Ilustrowanego Kanonu Taijiquan rodziny Chen autorstwa Chen Xina oraz unikalnego albumu wydanego przez grandmastera Chen Xiaowanga o jego 20-letniej działalności propagującej taiji na świecie z pięknymi zdjęciami mistrza w pozycjach i jego kaligrafii. Przy stoisku byli uczniowie Akademii chętni do opowiedzenia o działalności szkoły, było można oczywiście zapisać się na zajęcia.

https://stylchen.pl

https://www.facebook.com/AkademiaChenTaijiquanMarekBalinski/

[email protected]

Szkoła Mistrza Nama


Stoisko Szkoły Chińskich Sztuk Walki Nama, która funkcjonuje od 1980 roku. Jej założycielem jest mistrz Hai Bui Ngoc Nam, znany w Europie nauczyciel Wu Shu i Tai Chi Chuan. Szkoła Prowadzi zajęcia stacjonarne, warsztaty oraz lekcje indywidualne. Organizuje także obozy letnie w otoczeniu czystej mazurskiej przyrody. Kursy Tai Chi i kung-fu Wu Shu kierowane są zarówno do osób początkujących, które dopiero chcą rozpocząć naukę, jak również do zaawansowanych adeptów chińskich sztuk walki.

http://nam.waw.pl/

https://www.facebook.com/szkolanama

[email protected]Path Of Dao - Ścieżka Dao

Na stoisku możliwe było zapoznanie się z ofertą, przygotowanymi materiałami wideo na tabletach/tv, prezentacją strony internetowej i mediów społecznościowych, zapisy na zajęcia, rozmowa o dostępnych warsztatach i obozach.

https://path-of-dao-qigong.ch/pl

https://instagram.com/pathofdaoqigong

https://www.facebook.com/QiGongRonTimm

692 157 987 - Karol Głogowski

Shaolin Temple Poland

Na stoisku uczestnicy QiFit festival mogli zapoznać się z ofertą zajęć grupowych oraz indywidualnych prowadzonych przez Polską Akademię Shaolin (Shaolin Temple Poland), jak również ofertą zajęć online prowadzonych przez Klasztor Shaolin. Uzyskiwali również informacje na temat nadchodzących obozów i wydarzeń. Brali udział również w zwykłej rozmowę/pytania odnośnie tego co i jak trenuje Wystawca.

https://shaolintemple.pl/

https://www.instagram.com/shi.heng.yi/

https://www.facebook.com/shaolintemplepoland/

[email protected] ; tel: +48 571 031 029
Neurofitness

Na stoisku było można dowiedzieć się, jak wzbogacić swoją praktykę o techniki oddechowe stymulujące nerw błędny. Dzięki temu nauczyć się, jak uzyskać głębokie rozluźnienie, jeśli tradycyjne i starożytne metody nie przynoszą satysfakcjonujących rezultatów.

www.neurofitness.pl

https://www.youtube.com/channel/UC6qX_DL2IvcfzzYeNqn078g

https://www.facebook.com/profile.php?id=100055938566732

https://www.instagram.com/neurofitness.pl/

https://www.tiktok.com/@neurofitness.pl

[email protected]

Qi Balans/ Tao Move

To projekty dla osób, które chcą rozwijać umysł - ciało, oparta na dalekowschodnich technikach energetycznych Tai Chi, Qigong i filozofii Tao. Na stoisku będzie można zapoznać się z metodologią, ofertą, zajęciami i warsztatami.

https://www.qibalans.org

https://www.taomove.comTao Arte - Taoistyczna Szkoła Świadomego Życia Włodzimierza Wieliczkowskiego

Na stoisku było można porozmawiać z mistrzem Qigong o działalności szkoły, Taoistycznej Jodze, alchemii wewnętrznej oraz zapisać się na certyfikowany kurs Qigongu odmładzającego „Powrót Wiosny”.

www.taoistycznajoga.pl

PO CHIŃSKU DO ZDROWIA - KAXIA E. KOWALEWSKA

Na stoisku dostępna były zapisy oraz oferta zajęć prowadzonych przez Kaxię Kowalewską.

www.taichiyang.waw.pl

https://www.facebook.com/czikungtajczi

[email protected]

696155865
Astrotao

Na stoisku dostępne były zapisy na zajęcia stacjonarne i wyjazdy TAO, w Polsce i za granicą,(qigong, taichi, medytacje), ulotki, płytki DVD z nagraniami form, (3 różne formy: qigong,(8 kawałków brokatu i Lecący Żuraw oraz taichi styl Yang 24).

www.astrotao.pl

https://www.youtube.com/channel/UCGgARIC

https://www.facebook.com/Astrotao

[email protected]
Primal Tao (Tao Natury)


Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na warsztaty, spotkania wyjazdowe (retreats) w kraju i za granicą, obozy szkoleniowe, spotkania i sesje treningowe. Oferujemy zajęcia edukacyjne w zakresie naturalnych sposobów na utrzymanie sprawności, rozwinięcie spokoju ducha, i zachowanie zdrowia i funkcjonalności przez okres życia jaki jest nam dany. Zapraszamy do współpracy instytucje, szkoły pracy z ciałem i duchem i indywidualnych instruktorów i „poszukujących”.

www.regenerativetraditions.comCentrum Sztuki Walki "Akademia Yiquan"

Na stoisku było można dowiedzieć się więcej o wszystkich rodzajach prowadzonych u nas zajęć, zapisać się do uczestnictwa w próbnych bezpłatnych zajęciach.

https://www.yiquan.pl/

https://www.facebook.com/AkademiaYiquan

[email protected]
Zapis relacji online na żywo dostępny jest także na kanałach:

Gospodarzem imiennym Festiwalu była platforma QiFit, www.qifit.pl, promująca ruch, zdrowie i rozwój z wykorzystaniem wschodnioazjatyckich metod umysł – ciało.

Partnerem technicznym była agencja Taktogram

Wydarzenie zorganizowała Fundacja Dantian w partnerstwie Muzeum Azji i Pacyfiku z współfinansowaniem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA W RAMACH PROGRAMU „SPORTOWE WAKACJE +” MINISTERSTWA SPORTU I TURYSTYKI.

QiFit Festival – II Ogólnopolski Festiwal Energii Świadomego Ruchu

DOFINANSOWANIE – 45000 zł

CAŁKOWITA WARTOŚĆ – 48850 zł