YANG SHENG -PIELĘGNACJA DOBREGO I SZCZĘŚLIWEGO ŻYCIA


Poszukiwany przez Starożytnych Chińczyków eliksir Nieśmiertelności, był błędnie rozumiany przez świat Zachodni jako recepta na ‘długowieczność’. Taoiści nie mieli na myśli bardzo długiego wieku życia, co szczęśliwe, pomyślne życie w dobrym zdrowiu. A to ogromna różnica. CO SKŁADA SIĘ NA POMYŚLNE I SZCZĘŚLIWE ŻYCIE W DOBRYM ZDROWIU i JAKI UDZIAŁ MA W TYM QIGONG I TAICHI? Zapraszam na nasze spotkanie.

KAS WU MIERNICKA


Katarzyna Wu Miernicka ukończyła warszawską szkołę teatralną i przez 12 lat pracowała jako zawodowa aktorka. Żyjąc w szalonym pędzie aktywności i wydarzeń, gromadził się jedynie stres, zdrowie pogarszało się z dnia na dzień i jak mówi- „byłam dosłownie wyczerpana z energii. Zaczęłam szukać metody, która przyniesie mi ulgę, wytchnienie od rozhuśtanych emocji, a nade wszystko pozwoli złapać względną równowagę w życiu. I tak zetknęłam się z jogą i dosłownie niewiele później usłyszałam o taichi i qigongu. Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam jak mój chiński nauczyciel demonstrował wolne i pełne gracji ruchy, ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu i radości, coś w środku mnie rozumiało, co on robił. Tak, jakby moja energia życiowa – moja qi – przemówiła: „Znam to i chcę tego! O to mi właśnie chodziło, tego szukałam”. 

Qigongiem i taichi zajmuje się od blisko 27 lat. Od samego początku miała szczęście spotykać rdzennych chińskich nauczycieli. Pierwszym nauczycielem, który uczył ją podstaw taichi był Zhang Fen Yun z pekińskiej Akademii Wu Shu. Kolejnym- Chen Xiao Wang- spadkobierca rodziny Chen przekazującej skarb i wiedzę taichi już od dziewiętnastu pokoleń. Poznała style taichi Yang, Wu, Sun i Chen W arkana qigong-u wprowadzali Katarzynę Liu Zhongchun, Howard Choy (także mistrz Feng Shui), Daisy Lee i Chunyi Li, (uzdrawianie qigongiem). Ukończyła 5 seminariów qigongu medycznego- prowadzone przez amerykańskiego lekarza medycyny chińskiej dr. Rogera Jahnke. Samodzielnie prowadzi grupy qigong i taichi od 22 lat - zarówno zajęcia stacjonarne w Warszawie, warsztaty weekendowe w Polsce jak i wyjazdy wakacyjne Tao qigong, taichi, medytacje w kraju i za granicą. Udzieliła wiele wywiadów dotyczących praktyki qigong i taichi. Ponadto jest autorką tekstów szeroko obejmujących temat Tao w miesięczniku „Czwarty Wymiar”. Prowadzi swój kanał na Ytbe 'Astrotao'. Nie jest przywiązana do żadnych szkół i organizacji -wybrała drogę niezależnego, wolnego praktyka Tao, który dzieli się z innymi tym, co kocha.