TAI CHI I CZŁOWIEK

Mistrz zaprezentuje wstęp do nauki formy Tai Chi oraz opowie o wpływie tej chińskiej sztuki medytacji w ruchu na ciało i umysł w oparciu o najnowsze badania naukowe z zakresu neurobiologii i epigenetyki. Uczestnicy będą mieli również okazję zadawać pytania mistrzowi sztuk walki z Dalekiego Wschodu.

Hai Bui Ngoc NAM

Wielokrotny złoty medalista Chen Tai Chi

Mistrz Europy w Tai Chi Chuan


Hai Bui Ngoc – Ukończył chińska Akademię Wu Shu. Jest wybitnym znawcą ponad trzydziestu stylów chińskich sztuk walki. Naucza m.in. Tai Chi Chuan, stylu Chen, Yang i Wu oraz form z różnymi rodzajami broni, takimi jak: miecz, szabla, kij, wachlarz bojowy. Uczy również kung-fu Wu Shu, styli północnych i południowych, formy: Małpy z kijem, Pijanego Mistrza, Orła, Modliszki, Bagua, Xing-yi quan oraz form z bronią (miecz, podwójny miecz, kij, szabla, łańcuch, linka z ciężarkiem, włócznia, halabarda, wachlarze bojowe, mieczohaki, san jie gun – chińskie nunchako ).


Nam jest również aktorem teatralnym i filmowym. Występował w sztukach w teatrze Buffo oraz w teatrze Ludowym w Krakowie. Grał w wielu serialach i filmach fabularnych oraz współpracował z telewizją przy realizacji reportaży na temat kultury azjatyckiej i dokumentów biograficznych. Przygotowuje również choreografie do spektakli i pokazów sztuk walki.


W 2016 roku ukazała się książka biograficzna opisująca niezwykłe losy Nama „Niech żyje Nam. Historia mistrza".


Motto Nama:

"Wczoraj to już historia,

Jutro to tajemnica,

Dzisiaj to dar losu."