POSZERZENIE PRZESTRZENI RUCHU W CIELE POPRZEZ PRAKTYKĘ STAREGO STYLU YANG TAIJI

Zapraszamy na warsztat, oparty o kilka sekwencji długiej formy Starego Stylu Yang Taiji. Zadając sobie pytanie o ruchy zupełnie w codzienności pomijane, sprawdzimy co można zrobić żeby je przywrócić i używać. Odkrycie dla siebie skąd ruch pochodzi oraz jak można go pogłębić, jest kluczowe w większości metod pracy z ciałem i tak jest w taiji. 

Zajmiemy się skrętnością ciała, równowagą i osadzeniem, umiejętnością separowania różnych części własnego ciała podczas wykonywania sekwencji. 

Co to daje? Możliwość świadomego kierowania ruchem, energią własną, to szerszy zakres ruchu i większa elastyczność. 

To przeciwdziałanie grawitacji aby jak najdłużej funkcjonować w zdrowiu i sile. 

KATARZYNA KIERAŚ

Trenuje taijiquan i qigong pod kierunkiem Jana Glińskiego od 2013 r. Uczestniczyła w międzynarodowym biennale Yang Jia Lao Jia (Starego Stylu Yang) Taiji Quan we Francji (2015) zdobywając złoty puchar w zawodach grupowych oraz srebrny medal na XX Ogólnopolskim Pucharze Taiji Warszawie (2016 r.). Brała udział w I Europejskim Festiwalu Sztuk Walki Klasycznego Yang Taiji (2018 r.) zdobywając złoty medal. Od 2017 jest certyfikowaną instruktorką z formy miecza, zaś od 2018 r. formy szabli Starego Stylu Yang. Przez wiele lat zajmująca się zawodowo jubilerstwem i projektowaniem biżuterii. Kilka lat praktykowała jogę Iyengara oraz Ashtangę jogę. Od wielu lat na ścieżce osobistego rozwoju. Terapeutka zajęciowa zorientowana na arteterapię oraz terapię poprzez ruch.

MARZENA ROSTKOWSKA

Rozpoczęła od indywidualnych treningów pod kierunkiem Jana Glińskiego w 2011. Jest adeptką taijiquan jak i qigongu. Uczestniczyła z powodzeniem w zawodach i zdawała egzaminy na kolejne stopnie kompetencji na międzynarodowych biennale Yang Jia Lao Jia (Starego Stylu Yang) Taiji Quan na Tajwanie (2013 r.) oraz we Francji (2015 r.). Podczas XIX i XX Ogólnopolskiego Pucharu Taiji Warszawie (2015, 2016 r.) zdobyła srebrny oraz brązowy medal. Od 2018 jest certyfikowaną instruktorką z formy szabli i miecza Starego Stylu Yang. Zawodowo zajmuje się projektowaniem graficznym oraz tworzeniem oprawy medialnej dla Fundacji Dantian. Prowadzi zajęcia z seniorami w Domu Kultury Kadr oraz w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wiele lat jako pedagog prowadziła zajęcia z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w Muzeum Narodowym w Krakowie oraz w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.