1. Codzienna dawka witalności, czyli rozgrzewka 1,2,3

W pierwszej części dowiesz się jak przygotować się do dalszych ćwiczeń. Masz do dyspozycji dwie możliwości. Potraktuj te ćwiczenia jako pobudkę, jeśli zamierzasz ćwiczyć rano. Rozgrzewka zaktywizuje przepływy krwi, limfy, płynu mózgowo-rdzeniowego oraz energii w ciele. Popołudniami ćwiczenia te pomogą ci się zrelaksować, pozbyć się napięć, nadmiaru myśli, będący efektem absorbujących zajęć dnia codziennego. Ćwiczenia medytacyjne czy akupresura w dalszej części odcinka, będą miały znacznie słabsze efekty bez wcześniejszego przygotowania.

Jeśli masz niewiele czasu, możesz użyć krótkiej rozgrzewki. Trzy skuteczne sekwencje: potrząsanie, rotacje tułowia i automasaż ciała. W ten prosty sposób obudzisz energię w ciele, otworzysz energetyczne bramy i kanały (meridiany), co ułatwi swobodny przepływ energii życiowej, niezbędnej do zachowania ogólnej witalności, fizycznej, umysłowej, oraz uaktywni samoleczące własności organizmu.

Możesz też wykorzystać nasz „Codzienny Rytuał Zdrowia”, który jest kombinacją ćwiczeń o charakterze dynamicznego qigongu, zajmuje około 20 minut a porusza kolejno każdy obszar ciała. (zestaw dostępny wraz z objaśnieniem w osobnym kursie, na platformie)

Pozwól sobie pogłębić praktykę przygotowując do niej ciało.


Kontynuuj