Wstęp: O kursie Wachalarza

Każdy ruch tego kursu jest dostępny, a z czasem staje się prosty, możecie się o tym przekonać już dziś! Zaczynamy od podstaw, od tego, aby dobrze przygotować ciało do ćwiczeń z wachlarzem. Uczymy się jak go trzymać, jak otworzyć oraz złożyć. Następnie poznajemy pierwsze, proste sekwencje, są one do opanowania dla każdego. Forma z wachlarzem to jeden z piękniejszych widoków, jakie można spotkać w parkach na świecie, nie tylko zresztą w Chinach, uczmy się więc tej sztuki, aby i u nas można ją było częściej oglądać!


Zanurzając się, krok po kroku, w ćwiczenia, doświadczysz ruchu taiji, który jest wolny, płynny i harmonijny. Uświadomisz sobie jak Twój oddech zwalnia, a Ty z nim. Obserwuj go, ucz się z uważności i zaangażowania, a zobaczysz jak podnosi się Twój poziom zadowolenia, jak poprawia się Twoje samopoczucie.


Ten autorski cykl, to 4 lekcje. Od przygotowania ciała, po praktyczne ćwiczenia z wachlarzem. Zapraszam!


Do kogo jest skierowany kurs?

Jeśli jesteś zainteresowana odnalezieniem przyjemności w ruchu, zadbania o swoje ciało i harmonijny rozwój umysłu po przez jego zharmonizowanie, ten kurs jest dla ciebie. Odnajdziesz w nim również możliwość wydobycia z siebie kobiecych aspektów: miękkości i lekkości oraz piękna jaką daje praca z wachlarzami.

Wymagania

Aby, wziąć udział w tym kursie, nie potrzebujesz wcześniejszego doświadczenia. Wystarczy chęć poznania i uczenia się nowych sposobów poruszania się, ciekawość poznania. Jeśli chodzi o umiejętności, nabierzesz je z czasem i dzięki praktyce.

Zainspiruj się i praktykuj samodzielnie w domu już dziś!



Poznaj Marzenę, dowiedz się jak malować tuszem i ekoliną, zapoznaj się z materiałami i odkryj medytacyjne aspekty sztuki i qigongu.

Postępuj zgodnie z radami Marzeny. Wybierz odpowiednie miejsce do pracy i praktyki, znajdź dla siebie czas, oraz ustal swoją rutynę aby tworzyć i ćwiczyć regularnie.

Rozpocznij od fizycznych ćwiczeń, zharmonizuj umysł, zrelaksuj się przy qigongu, następnie przygotuj z Marzeną stanowisko pracy i nauczyć się jak używać tuszu oraz ekoliny. Rozgrzej się artystycznie, ćwicząc linie proste, faliste, ósemki i znaki nieskończoności, a następnie wykonaj zadania malarskie z wzorem wody, powodzenia!

Nadaj ostateczny szlif swojej praktyce. Poznaj cały cykl i daj nam znać o efektach swojej pracy!


Kontynuuj