Jeśli masz już konto w QiFit

„ QIGONG NA NOWĄ RZECZYWISTOŚĆ” to zapis cotygodniowych, ogólnodostępnych zajęć Qigong online, które odbywają się live na Facebooku Studia Dantian od 11 stycznia 2021r.

„Nową rzeczywistość”, a nie „powrót do normalności”? Nie miejmy złudzeń - to co było przedcovidową „normalnością” już nie wróci w poprzednim kształcie, zaś tworzący się nowy kształt trudno jeszcze dokładniej dojrzeć poprzez „covidową mgłę”…

Jak pokazuje długa historia, zwłaszcza czasów istotnych przemian – a takie właśnie mamy - trzeba być wtedy po prostu „przygotowanym na wszystko”. I tu pomoże bez wątpienia praktyka taiji i qigongu. Dostępna dla każdego, sprawdziła się w tej roli poprzez tysiąclecia. Każdy z nas, nauczycieli, instruktorów i adeptów tych dyscyplin, doznał ich efektywności w swoim życiu zawodowym i prywatnym, w którym nie brakowało konfrontacji z poważnymi przeciwnościami losu.

Ponieważ zawsze warto zacząć od podstaw, a i – bez względu na stopień zaawansowania - periodycznie do nich wracać, nasze poniedziałkowe streamingi na Facebook Live będą poświęcone prostym ćwiczeniom, w których niemniej zawsze będą obecne trzy podstawowe składniki każdego qigongu, czyli właściwy ruch, właściwy oddech i właściwa koncentracja.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?


Zorganizuj sobie miejsce w domu, gdzie będziesz ćwiczyć. Przestrzeń na szerokość ramion będzie wystarczająca. Ubierz wygodne niekrępujące ruchów ubranie i płaskie buty lub możesz ćwiczyć boso.

PROWADZĄCY


Jan Gliński, założyciel Fundacji Dantian, Mistrz VIII Generacji Starego Stylu Yang Taijiquan i Qigongu.


PO CO ĆWICZYMY QIGONG?


Aby zachować zdrowie i spokojny umysł. Ćwicz z nami, dla balansu, dla harmonii, dla zdrowia! Zapraszamy !

Jeśli masz już konto w QiFit