Człowiek to istota wielowymiarowa. Najważniejsze to uzmysłowić sobie że aby żyć harmonijnie należy zadbać o wszystkie nasze aspekty. O ciało, umysł i ducha. Uniwersalność qigongu polega na tym że, może stanowić remedium na wiele dolegliwości, zarówno fizycznych jak i psychicznych.

QI - czyli ożywiająca materię energia oraz GONG - praca. Czyli praca z energią własną.

 1. Świadomy oddech. Najlepiej przeponowy, pogłębiony i spokojny, trudny do osiągnięcia przy nadmiernie aktywnym umyśle.
 2. Praca mentalna czyli kierowanie uwagi do wewnątrz. Świadoma obecność oraz podążanie "wewnętrznym wzrokiem" za odczuciami płynącymi z ciała.
 3. Kolejny element to praca z ciałem - ćwiczenia mogą być z pozoru proste, ale nie należy ich bagatelizować, ponieważ dopiero połączenia wszystkich wyżej wspomnianych elementów przynosi wymierne efekty.
 4. Rozluźnienie, lekkość i miękkość ruchów. Przyzwyczajenie do mocnych, zamaszystych ruchów, do siłowego wykonywania ćwiczeń powoduje że trudno nam niekiedy uwierzyć, że prosty ruch albo delikatne masowanie może pomóc szybko włączyć antystresową odpowiedź całego organizmu.

Wejdź na drogę samopoznania. Podążając za doświadczonym nauczycielem qigongu, próbuj, doświadczaj, badaj swoje odczucia w trakcie praktyki, obserwuj pojawiające się w ciele doznania. Zaangażuj umysł, niech stanie się twoim sprzymierzeńcem. Bądź tu i teraz. Niech twoja praktyka prowadzi cię do lepszego zdrowia i samopoczucia.Do kogo jest skierowany kurs?

Jeśli zależy ci na polepszeniu jakości życia, na swobodniejszym poruszaniu się, na głębszym kontakcie z własnym ciałem i umysłem, ten kurs jest dla ciebie. Zapraszamy zainteresowanych poznawaniem naturalnych technik prozdrowotnych odzyskiwania i zachowania zdrowia oraz dobrego samopoczucia.


Wymagania

Aby wziąć udział w tym kursie, nie potrzebujesz wcześniejszego doświadczenia. Wystarczy chęć poznania i uczenia się nowych sposobów poruszania się, uwaga i trochę czasu dla siebie. Jeśli chodzi o umiejętności, nabierzesz je z czasem.Kurs prowadzi: Jan Gliński

Instruktor i pasjonat wschodu

 •  10 Lekcji (razem 2 godz.)
 •  Online i w twoim tempie
 •  Poziom: PODSTAWOWY
 •  Dostęp bezpłatny


Zainspiruj się i praktykuj samodzielnie w domu.

Poznaj Jana, dowiedz się o jego podróży jako instruktora taiji i qigongu i zobacz, jak te starożytne formy sztuki pracy z ciałem, umysłem i duchem, przełożyły się na sprawność i jakość jego życia. Poznaj historię qigongu, zapoznaj się z materiałami i odkryj medytacyjne aspekty qigongu. Postępuj zgodnie z radami Jana. Wybierz odpowiednie miejsce do praktyki, znajdź dla siebie czas, oraz ustal swoją rutynę aby ćwiczyć regularnie. Zawsze rozpoczynaj od krótkiej rozgrzewki, mogą to być 3 rotacje tułowia ale możesz poznać cały Codzienny Rytuał Zdrowia, dostępny na QiFit.Subskrypcja QiFit - czego możesz się spodziewać?


 • Nauka we własnym tempie.
 • Radość z nauki w domu, bez wyznaczonych terminów.
 • Szybko przyswajasz wiedzę, a swój plan zajęć układasz wedle uznania.
 • Nauka z najlepszymi instruktorami.
 • Przydatne metody oraz ciekawe techniki przedstawione i wyjaśnione przez najlepszych specjalistów ze świata sztuk walki.
 • Doświadczeni prowadzący.
 • Wszyscy prowadzący są specjalistami w swojej dziedzinie. Przekazują wiedzę z pasją, tłumaczą zagadnienia w jasny sposób, a podczas zajęć kładą nacisk na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy.