Wstęp: O kursie Sztuka i Ruch malowanie tuszem i ekoliną

Na tym kursie nauczysz się malować tuszem i ekoliną oraz szerokim pędzlem. Motywem, nad którym będziemy, pracować to wzór wody. To wspaniała okazja, aby poznać nowy zestaw ćwiczeń inspirowany ruchem wody. Wody, która porusza się w sposób płynny, falujący, pulsujący czy też drgający. Jesteśmy w 70% z wody, poruszmy więc wodę w sobie i swoją kreatywność w zdaniach malarskich, które pomogą zrelaksować ciało i umysł.

Poznasz warsztat, za pomocą którego artyści uwieczniali pejzaż morski, fale na jeziorze czy też bałwany na oceanie.

Praca twórcza i wolne ruchy ręki sprzyja powolnemu i pełnemu świadomości malowaniu. Co się przekłada na zagłębienie tematu oraz na pełne skupienie i bycie w “tu i teraz” oraz ćwiczenie swojej uważności. Koncentracji na oddechu, na tym, co się robi i w jaki sposób, podnosi poziom zadowolenia i nastraja do dobrego samopoczucia.

Ten autorski cykl, to 5 lekcji. Od przygotowania ciała, po zaaranżowanie stanowiska pracy, aż po 17 zadań praktycznych z malowania tuszem i ekoliną. Zapraszam!

Do kogo jest skierowany kurs?

Jeśli zależy ci na polepszeniu jakości życia, na swobodniejszym poruszaniu się, na głębszym kontakcie z własnym ciałem i umysłem, na rozbudzeniu swojej kreatywności przez malowanie, poznawaniem naturalnych technik prozdrowotnych odzyskiwania i zachowania zdrowia oraz dobrego samopoczucia, ten kurs jest dla ciebie.


Wymagania

Aby, wziąć udział w tym kursie, nie potrzebujesz wcześniejszego doświadczenia. Wystarczy chęć poznania i uczenia się nowych sposobów poruszania się, ciekawość poznania nowych technik malowania. Jeśli chodzi o umiejętności, nabierzesz je z czasem i dzięki praktyce.

Zainspiruj się i praktykuj samodzielnie w domu już dziś!


Poznaj Marzenę, dowiedz się jak malować tuszem i ekoliną, zapoznaj się z materiałami i odkryj medytacyjne aspekty sztuki i qigongu.

Postępuj zgodnie z radami Marzeny. Wybierz odpowiednie miejsce do pracy i praktyki, znajdź dla siebie czas, oraz ustal swoją rutynę aby tworzyć i ćwiczyć regularnie.

Rozpocznij od fizycznych ćwiczeń, zharmonizuj umysł, zrelaksuj się przy qigongu, następnie przygotuj z Marzeną stanowisko pracy i nauczyć się jak używać tuszu oraz ekoliny. Rozgrzej się artystycznie, ćwicząc linie proste, faliste, ósemki i znaki nieskończoności, a następnie wykonaj zadania malarskie z wzorem wody, powodzenia!

Nadaj ostateczny szlif swojej praktyce. Poznaj cały cykl i daj nam znać o efektach swojej pracy!


Kontynuuj