Na tym kursie nauczysz się malować tuszem i ekoliną, motywu ziemi. Stosując, wymiennie obie techniki poznasz jak używać różnych kolorów, aby oddać charakter gleby i jak jednocześnie pracuje się, doskonaląc, formę i kreskę stosując czarny tusz. Motywem, nad którym będziemy, pracować i go zgłębiać, to motyw ziemi, rozwinięty o formę kamieni, gór i pagórków.

Jest to jednocześnie dobra okazja, aby poznać nowe ćwiczenie ze skarbnicy qigongu, Stojąc jak drzewo, odnosi się ono do pojęcia "zakorzeniania się" oraz utrzymywania kontaktu z ziemią i naturą.

Ziemia, na której stoimy, która nas utrzymuje, żywi, stanowi o jakości naszego życia, to świetny temat do artystycznych ćwiczeń. Wzmóżmy, więc naszą wrażliwość i uważność na to, czym jest i jak wygląda Ziemia.

Zadajmy sobie pytanie: jak wygląda, jak pachnie, jakie ma kolory i kształty? Poruszmy więc i naszą kreatywność, a zdania malarskie, niech przyniesie nam zestrojenie oraz spokój ciała i umysł.

Poznasz warsztat, za pomocą którego artyści uwieczniali pejzaż z widokiem na pola, góry czy z widokiem na rozoraną ziemię.

Praca twórcza i wolne ruchy ręki sprzyjają spowolnieniu i pełnemu świadomości malowaniu. To wszystko przekłada się na możliwość większego zagłębienia w temat oraz na pełne skupienie i bycie w "tu i teraz". Malowanie to wspaniałe ćwiczenie uważności, ale także koncentracji na oddechu i na tym, co się robi i w jaki sposób. Czas ze sobą to inwestycja w swoje zdrowie i harmonię ducha oraz umysłu, a poświęcony twórczej pracy podnosi poziom dobrego samopoczucia oraz zadowolenia, wzbudza ciekawość i kreatywność również w innych obszarach życia.


Do kogo jest skierowany kurs?

Jeśli zależy ci na polepszeniu jakości życia, na swobodniejszym poruszaniu się, na głębszym kontakcie z własnym ciałem i umysłem, na rozbudzeniu swojej kreatywności przez malowanie, poznawaniem naturalnych technik prozdrowotnych odzyskiwania i zachowania zdrowia oraz dobrego samopoczucia, ten kurs jest dla ciebie.


Wymagania

Aby, wziąć udział w tym kursie, nie potrzebujesz wcześniejszego doświadczenia. Wystarczy chęć poznania i uczenia się nowych sposobów poruszania się, ciekawość poznania nowych technik malowania. Jeśli chodzi o umiejętności, nabierzesz je z czasem i dzięki praktyce.Kurs prowadzi: Marzena Rostkowska

Instruktorka i pasjonatka wschodu

 • 6 Lekcji (razem 50 minut)
 • ćwiczenia przygotowujące i rozluźniające ciało
 • 11 ćwiczeń malarskich
 •  Online i w twoim tempie
 •  Poziom: PODSTAWOWY
 •  Dostęp w ramach subskrypcji lub poprzez płatność jednorazową
Zainspiruj się i praktykuj samodzielnie w domu już dziś!


Poznaj Marzenę, dowiedz się jak malować tuszem i ekoliną motyw ziemi, zapoznaj się z materiałami i odkryj medytacyjne aspekty sztuki i qigongu.

Wybierz odpowiednie miejsce do pracy i praktyki, znajdź dla siebie czas, oraz ustal swoją rutynę aby tworzyć i ćwiczyć regularnie.

Rozpocznij od spokojnych fizycznych ćwiczeń qigongu, zharmonizuj umysł, zrelaksuj ciało, rozruszaj stawy.

Przygotuj stanowisko pracy i nauczyć się jak używać tuszu oraz ekoliny.

Rozgrzej się artystycznie, ćwicząc linie proste, faliste, a następnie wykonaj zadania malarskie z motywem ziemi, powodzenia!

Marzena Maya Rostkowska

Kurs dostępny jest w części subskrypcyjnej QiFit.


Jeśli wolisz, możesz uzyskać dostęp poprzez jednorazową płatność


Jeśli subskrybujesz już QiFit zaloguj się na swoje konto


Subskrypcja QiFit - czego możesz się spodziewać?


 • Nauka we własnym tempie
 • Radość z nauki w domu, bez wyznaczonych terminów. Szybko przyswajasz wiedzę, a swój plan zajęć układasz wedle uznania.
 • Nauka z najlepszymi instruktorami
 • Przydatne metody oraz ciekawe techniki przedstawione i wyjaśnione przez najlepszych specjalistów ze świata sztuk walki
 • Doświadczeni prowadzący
 • Wszyscy prowadzący są specjalistami w swojej dziedzinie. Przekazują wiedzę z pasją, tłumaczą zagadnienia w jasny sposób, a podczas zajęć kładą nacisk na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy.