Fundacja Dantian, pragnąc podnieść społeczną świadomość fundamentalnego znaczenia codziennego, właściwego ruchu w utrzymaniu zdrowia oraz w procesach rehabilitacyjnych realizuje projekt: QiFit w olimpijskim duchu – starożytne ćwiczenia dla każdego.

Projekt został oparty o idee olimpijskie, które oddają charakter prowadzonych w nim zajęć. Idee te przedstawiają sport, który wychowuje, jednoczy, sprawia przyjemność, radość, buduje przyjaźnie oraz pokój między ludźmi i narodami. Obok motta „szybciej, wyżej, mocniej” występuje również kulturotwórcza i wychowawcza rola aktywności fizycznej mówiąca, że sport doskonali ludzi nie tylko w wymiarze cielesnym, ale także psychicznym, co stanowi nawiązanie do antycznego ideału człowieka pięknego fizycznie i wewnętrznie. Wyraża to drugie motto olimpijskie „Najważniejszą rzeczą w igrzyskach olimpijskich jest nie zwyciężyć, ale wziąć w nich udział, podobnie jak w życiu nie jest ważne triumfować, ale zmagać się z organizmem”. Taki właśnie charakter mają nasze starożytne ćwiczenia dla każdego, ukierunkowane nie tylko na rywalizację, cel lub wynik ruchu, ale także na świadome jego doświadczanie.

W ramach projektu, w okresie pomiędzy 15 maja a 19 grudnia 2021 roku, zapraszamy na 90 otwartych i ogólnodostępnych zajęć sportowych z gimnastyki dalekowschodniej taiji i qigong, prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów, lokalnie oraz online.

Ćwiczenia wykonywane podczas zajęć dedykowane są dla wszystkich grup wiekowych od dzieci i młodzieży po osoby dorosłe i seniorów.

Zajęcia będą prowadzone:

  • Lokalnie- na terenie m.st. Warszawy, w reprezentacyjnych miejscach kultury i pamięci historycznej m. st. Warszawy tj.: Parku Łazienki Królewskie przed Starą Kordegardą, w Muzeum Narodowym w Warszawie na dziedzińcu Lorentza oraz w Parku Kultury w Powsinie.
  • Online- na platformie internetowej QiFit oraz Facebooku i You Tube.


Szczegółowy harmonogram zajęć:


  Zajęcia stacjonarne.
Dostępne za dni
dni po rejestracji
  Zajęcia online.
Dostępne za dni
dni po rejestracji

Organizatorzy

Projekt współfinansowany przez


Projekt QiFit w olimpijskim duchu – starożytne ćwiczenia dla każdego jest współfinansowany z programu "Sportowe wakacje +"

Kwota dofinansowania: 50 tys. złotych