Zdrowie z udziałem własnym


W dobie pandemii SARS-CoV-2 stan zdrowia osób starszych, a także każdego z nas jest bezcenny. Warto jednak pamiętać, że starość to nie metryka, to suma błędów wobec własnego zdrowia. Dobrze je wcześniej zauważyć.

Przy wielu okazjach składamy sobie życzenia zdrowia. Niestety, same życzenia nie przekładają się na rzeczywistość. Jest to magia, wiara w magiczną moc słów. Konieczny jest udział własny. Nie jest to proste i łatwe. By Twoje życzenia miałam realną moc dołącz do nich tę książkę

Rozmowa z autorami książki

Dr n. med. Tadeusz Mazur


Kierownik Centrum Rehabilitacji Zdrowie.

Wieloletnia współpraca z AGH nauczyła mnie, że oprócz medycznego, istnieje także techniczne spojrzenie na ruch. Ruch zależy od warunków w których występuje. Powszechny bezruch, który powoli zabija, wynika z warunków jakie tworzą dotychczasowe fotele. Chcąc zmienić ten stan, nie wystarczy mówić o zagrożeniu, trzeba zmienić warunki umożliwiające poprawny ruch w czasie długotrwałego siedzenia. W tym celu powstało urządzenie AMA.

Nie wystarczy wiedzieć o jego zaletach, trzeba ich doświadczać. Powszechna dostępność AMA nie jest do tej pory rozwiązanym problemem. W tym przypadku udział własny to za mało. Potrzebny jest udział innych osób. Zapraszamy.

http://kregoslupa.pl/

[email protected]

Dr hab. Elżbieta Szczygieł


Kierownik Zakładu Rehabilitacji 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie. Profesor Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. Profesor Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie.

Jednym z wiodących kierunków moich badań jest problematyka dotycząca określenia czynników determinujących ruchy oddechowe klatki piersiowej, tak ważnych dla jakości stanu zdrowia. Zapraszamy na warsztaty i do wspólnych badań

[email protected]

Fragmenty książki:


  Zdrowie z udziałem własnym
Dostępne za dni
dni po rejestracji

Szczegóły:  • Autorzy: Tadeusz Mazur, Elżbieta Szczygieł
  • Tytuł: Zdrowie z udziałem własnym
  • Wydawnictwo Fundacji Dantian
  • Oprawa: Miękka
  • Format: 13.0x20.0cm
  • Ilość stron: 152
  • Rok wydania: 2021
  • ISBN: 978-83-945406-2-3Cena: 35 zł


Książka dostępna też w wersji e-book