QiFit Festival


Celem Festiwalu było zaprezentowanie, szerokiej publiczności, szeregu specjalistów i metod pracy z energią świadomego ruchu.

Qi (czyt. Czi)- to energia witalna, siła życiowa. Fit ma symbolizować dążenie do osiągnięcia dobrej kondycji i zdrowia. Jako całość jest współczesnym spojrzeniem na praktyki Qigong (Chi Kung), Taiji (Tai Chi), sztuk walki i tradycyjnej medycyny chińskiej (TCM).

Koncepcje te łączą, świadomy oddech, poruszanie ciałem i uważność. Równoważą emocje, spowalniają procesy starzenia i wzmacniają odporność i zdrowie.

Są medytacyjnymi praktykami ruchowymi, pełnymi spokoju, zintegrowania i łagodności, sprawiającymi, że ​​czujesz upragnioną żwawość i nasycasz swoje ciało błogą witalnością.

Takiego wydarzenia jeszcze w Polsce nie było!

Zapis I Ogólnopolskiego Festiwalu QiFit Festival to możliwość poznania kilkunastu czołowych specjalistów, praktyków, nauczycieli oraz ich metody pracy z energią świadomego ruchu, które możesz wypróbować od razu. 

Każdy z nich dzieli się niezbędnymi praktykami i wiedzą jak podnieść przepływ energii dla lepszego zdrowia i dobrego samopoczucia.Dowiesz się, jak aktywować swój wewnętrzny potencjał uzdrawiania, aby uwolnić się od stresu i stworzyć poczucie przepływu i ugruntowania w wyzwaniach codziennego życia. Szczególnie teraz, kiedy w rocznicę lockdownu, nadal szukamy alternatywnych, domowych sposobów na zachowanie zdrowia i aktywności.


Odkryjesz proste praktyki, które pomogą Ci lepiej zadbać energetycznie o swoje ciało, umysł i emocje - generując harmonię, spokój i ponowne połączenie z sobą i naturą.Prelegenci i tematy na Festiwalu
Jan Gliński

Co to jest Qi - między metafizyką a biofizyką

oraz

 Klasyczne style Taiji na przykładzie Yangjialaojia.

Andrzej Kalisz

Moje Trzy Ścieżki.

Yiquan – Taijiquan – Qigong.

(I Chuan – Tai Chi Chuan – Chi Kung).

Jarosław Jamróz

Dao Yin.

Droga do wnętrza.

Anastasia Nowakowska

4 Pustki Tao.

Pusta kuchnia | Pusty żołądek.

Tomek Nowakowski

4 Pustki Tao.

Pusty umysł | Pusty pokój

oraz

Taiji jako filozofia życia.

Tomek Eichelberger

Qigong źródłem spontaniczności.

Katarzyna Kieraś- Kędziak

Codzienny rytuał zdrowia - gimnastyka czy praktyka?

Marzena Maya Rostkowska

Być w kontakcie.

Krzysztof KO Operacz

Proste praktyki.

Lena Chi

Człowiek a Wszechświat.

Spiralne wzorce ruchowe dla zdrowia.

Zuzanna Grzywacz

Wewnętrzny spokój w praktyce Qigong.

Łukasz Shì Héngyì Duszak


Pokochaj Kung-Fu

a Kung-Fu pokocha Ciebie.

Marta Pociejewska

Qi balans w relacjach.

Feroz Ranzoo

Qi balans w relacjach.

Sylwia Nadgrodkiewicz

Koncert kamertonowy.

Gość specjalny
Mistrz Taiji Alex Dong

Taiji Dong style.

Gospodarz festiwalu
Marcin Wojewoda

QiFit

TransformacJA

Wszystkie wystąpienia zostały utrwalone i są dla Ciebie dostępne dzięki Fundacji Dantian.
Zapis festiwalu to ponad 12 godzin transmisji LIVE a w tym: warsztaty, wykłady, wywiady

Szczegółowy opis:

“CO TO JEST QI - MIĘDZY METAFIZYKĄ A BIOFIZYKA”. W trakcie warsztatu omówiony zostanie koncept energii życiowej, w jej mistycznych i naukowych aspektach, po czym wykonacie parę ćwiczeń, które powinny Wam pomóc „poczuć Qi”.

👉 CZAS: sobota, 6 marca, godz. 10.15 -10.45

Ponownie spotkacie się z Janem Glińskim następnego dnia, w niedzielę na warsztacie ““KLASYCZNE STYLE NA PRZYKŁADZIE YANGJIALAOJIA”. W trakcie zostaną omówione główne charakterystyki tzw. klasycznych stylów taiji, na przykładzie tego stylu, który prowadzący warsztat, zgłębia od ponad 20 lat. Zademonstrowanych będzie kilka zasad, które powinny pozwolić Wam poczuć różnicę między tradycyjnym, a „współczesnym” podejściem.

👉 CZAS: niedziela, 7 marca, godz. 15.15 -1 5.45

👉PROWADZĄCY: Jan Gliński inicjator QiFit Festivalu i założyciel Fundacji i Studia Dantian Online. Od ponad 20 lat doskonali swoje umiejętności pod kierunkiem Ly Chuan Zheng’a, mistrza siódmej generacji szkoły Yang Jia Lao Jia (Starego Stylu Yang) Taiji z siedzibą na Tajwanie. W 2017 r. został oficjalnie potwierdzony jako nauczyciel ósmej generacji Sztuk Walki Klasycznego Yang Taiji przez światową federację tego stylu.

Rozpoczął swoją przygodę ze sztukami walki od jujitsu i karate ponad 40 lat temu. Następnie trenował tradycyjny łuk japoński (kyudo) pracując w Tokyo w latach 80-tych. Pomysł na rozpoczęcie nauki taijiquan zrodził się, kiedy częste podróże służbowe uniemożliwiły mu regularne treningi z ponad dwumetrowym łukiem. Obecnie prowadzi w Warszawie i online kursy oraz warsztaty taiji i qigongu. Z wykształcenia jest doktorem nauk fizycznych, zawodowo od ponad 30 lat w międzynarodowym biznesie high-tech.

Motto: "Energia świadomego ruchu"

Link do strony: www.fundacjadantian.com

Facebook: https://www.facebook.com/StudioDantianOnline

https://www.facebook.com/FundacjaDantian

https://www.facebook.com/groups/648085959307154

ANDRZEJ KALISZ - Studio Qigong Online

👉 WARSZTAT: MOJE TRZY ŚCIEŻKI: YIQUAN - TAIJIQUAN - QIGONG (I Chuan - Tai Chi Chuan -Chi Kung). Przedstawione zostaną podobieństwa i różnice pomiędzy trzema rodzajami chińskich praktyk: Yiquan (I Chuan), Taijiquan (Tai Chi Chuan) i Qigong (Chi Kung). Warsztat będzie podzielony na trzy około piętnastominutowe części. W każdej z nich zawarta będzie część teoretyczna, a także wprowadzone zostanie proste ćwiczenie, tak by każdy z Was mógł osobiście doświadczyć doznań towarzyszących tym ćwiczeniom, i uświadomić sobie na czym polegają różnice.

👉 CZAS: Sobota, 6 marca, godz.10.50 - 11.35

👉 PROWADZĄCY: Andrzej Kalisz uprawia Taijiquan (Tai Chi Chuan), Qigong (Chi Kung) i inne chińskie formy ćwiczeń od 1985 roku. Studiował w Chinach. Jest głównym międzynarodowym przedstawicielem mistrza Yao Chengguang z systemu Yiquan oraz przedstawicielem w Polsce mistrza Zhai Weichuan ze stylu Wu (Hao) Tai Chi Chuan. Propaguje także metody ćwiczeń promowane przez Chińskie Stowarzyszenie Qigongu Prozdrowotnego. Wszelkie te formy aktywności opierają się na pracy z ciałem, umysłem i oddechem. Ich nauka daje wiele satysfakcji, a uprawianie jest korzystne dla zdrowia, dodaje energii, poprawia samopoczucie.

Link do strony: www.studio-qigong.online

Facebook: https://www.facebook.com/studioqigongonline

Krzysztof KO Operacz - Tai Chi po Polsku

👉 WYKŁAD: TAI CHI PO POLSKU

Siedem lat temu rozpocząłem projekt Tai Chi po polsku. Początkowo miał być to tylko blog popularyzatorski. Moim celem było propagowanie samodzielnej i świadomej praktyki wewnętrznego treningu. Realizując ten cel, pokazuję ciekawe filmy, zapraszam do ćwiczenia i prezentuje miejsca, w których można ćwiczyć, ale przede wszystkim staram się pokazać, że trening jest dla wszystkich i że jest to droga dostępna dla każdego. Staram się przybliżyć ideę ćwiczenia dla każdego bez zbędnego zadęcia.

Obecnie w moim pomyśle pojawiły się nowe idee. Stosowanie podcastów, materiałów hybrydowych i mentoringu. Wszystkiego tego, co może jeszcze bardziej rozszerzyć możliwości treningowe także dla tych, którzy do tej pory nie mieli możliwości skorzystać z treningu. Dla osób mieszkających poza centrami, w których są nauczyciele, także tych zabieganych posiadających trochę mnie czasu oraz tych, którzy chcieliby praktykować bardziej samodzielnie. Może znajdziesz tu coś dla siebie.

👉CZAS: Sobota, 6 marca, 11.40 -12.00

👉 WARSZTAT: PROSTE PRAKTYKI jest dla tych, którzy nie moją czasu na opanowywanie całych skomplikowanych systemów treningowych. Także dla tych, którzy już coś ćwiczą i są ciekawi tego co robią inni. To sekwencje ćwiczeń, które możesz spokojnie wykonywać bez znajomości zawiłości teorii i filozofii. Pamiętaj jednak, że może być to coś takiego co zainteresuje Cię szerszymi aspektami praktyki. Pamiętaj bowiem... ćwiczenie prostych praktyk jest jak bagno... wciąga 🙂

👉 PROSTE PRAKTYKI CZ. 1 Kucanie - bardzo prosta praktyka i taka bardzo azjatycka. Chciałbym opowiedzieć Wam trochę o tym dlaczego powinniśmy kucać, a także o tym dlaczego Azjaci kucają a my nie. Powiem także jak to zrobić by czerpać z tego maksimum korzyści, a na koniec zaproszę do krótkiej sesji kucania.

👉CZAS: Niedziela, 7 marca, godz.12.05 - 12.25

👉 PROSTE PRAKTYKI CZ.2 Nożyce - to proste ćwiczenie wywodzące się ze stylu Chuo Jiao Fanzi. W tym treningu jest to ćwiczenie wyrabiające motorykę uderzenia. Jest jednak na tyle uniwersalne że nawet osoby nietrenujące kung-fu mogą je ćwiczyć czerpiąc z niego bardzo dużo korzyści. Chciałbym opowiedzieć Ci o możliwościach tego ćwiczenia. O tym jak pozwala nauczyć się otwierać i zamykać klatkę piersiową i o jego dobroczynnym wpływie na oddychanie.

👉CZAS: Niedziela, 7 marca, godz.16.30 -16.50

👉 PROWADZĄCY: KRZYSZTOF KO OPERACZ - opiniotwórca, praktyk i teoretyk wewnętrznych sztuk walki z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Swoją wiedzę i umiejętności opiera na nauce kilku odmian Taiji (Tai Chi), Qi Gongu i innych sztuk walki. Miłośnik uniwersalnych i interdyscyplinarnych metod treningowych (kij, bicz, łucznictwo intuicyjne). Aktywny propagator treningu na powietrzu. Swoją filozofię syntetyzuje w autorskim programie Tai Chi Po Polsku (www.taijipopolsku.pl), przedstawiając doskonałą selekcję metod treningowych pochodzących z różnych stylów i przekazów. Głębokie zrozumienie dobrodziejstw płynących z praktyki Tai Chi przedstawia w umiejętny, prosty i rzetelny sposób, tak by stały się one dostępne dla każdego. W tym celu łączy różne techniki (film, podcast i tekst).

Link do strony: https://www.taijipopolsku.pl

Facebook: https://www.facebook.com/taichipopolsku

👉 WARSZTAT: Cztery Pustki Tao cz. 1

“PUSTA KUCHNIA I PUSTY ŻOŁĄDEK”

Dawni praktycy Tao znani byli z umiejętności zachowania zdrowia i witalności do późnych lat swojego życia. Na co dzień, wielu z nich podążało za prostą ideą Czterech Pustek: Opróżnienia Umysłu, Żołądka, Kuchni i Pokoju.

Pusta Kuchnia to praktyka pozbycia się z naszych posiłków substancji szkodliwych i wprowadzenie pokarmów pełnowartościowych. Pusty Żołądek to praktyka pobudzania wewnętrznych procesów regeneracyjnych poprzez wprowadzenie okresów odpoczynku organizmu od jedzenia.

👉 CZAS: sobota, 6 marca, godz. 12.00 - 13.00

Drugą część warsztatów Cztery Pustki Tao cz.2 “PUSTY UMYSŁ I PUSTY POKÓJ” będzie prowadził Tomek Nowakowski w sobotę, 6 marca o godz: 15.15 - 16.05

👉 PROWADZĄCA: Anastazja Nowakowska poznawała różne aspekty praktyki jogi u wielu znanych nauczycieli w całym wschodnim bloku. Następnie przez osiem lat mieszkała, studiowała i prowadziła kursy nauczycielskie w Rishikeshu w Indiach. Jest wieloletnim praktykiem medytacji w tradycji buddyjskiej Vipassany. Obecnie jej zainteresowania koncentrują się na współczesnych wyzwaniach dla naszego zdrowia, sprawności fizycznej i umysłowej i ogólnego tzw. wellbeing. Jej podejście oparte jest na głębszym zrozumieniu fizjologicznych i metabolicznych procesów będących przyczyną tzw. chorób cywilizacyjnych oraz różnorodne aspekty naszego odżywiania i ogólnego, codziennego stylu życia.

Link do strony: http://hormetix.com/pl/

Facebook: https://www.facebook.com/primalwaypractice


👉 WARSZTAT: Cztery Pustki Tao cz.2

“PUSTY UMYSŁ I PUSTY POKÓJ”

Pusty Umysł to nawyki i praktyki będące antidotum na zawrotne tempo życia i stres doświadczany przez współczesnego człowieka.

Medytacja, oddech, kultywacja pozytywnych nawyków myślowych, praktyka KAN - Kindness (życzliwość/dobroć), Appreciation (docenienie/wdzięczność), Now (bycie tu i teraz)

Pusty Pokój to praktyka upraszczania, redukowania nieładu wokół nas i w nas samych, znaczenie i konieczność codziennego ruchu i ciągłego kontaktu z elementami Natury.

👉 CZAS: sobota, 6 marca, godz. 15.15 - 16.05

Drugie spotkanie z Tomkiem Będzie dotyczyć tai chi.

👉 WARSZTAT: TAI CHI JAKO FILOZOFIA ŻYCIA.

Tai Chi w życiu codziennym.

Tai Chi jako praktyka ruchowa i duchowa, fizyczna i psychiczna.

👉 CZAS: niedziela, 7 marca 11.35 - 12.05

👉 PROWADZĄCY: Tomek Nowakowski jest Absolwentem Poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego, Wydziału Turystyki i Rekreacji. Od 30 lat zajmuje się metodami naturalnej kultywacji zdrowia, edukacją zdrowotną, praktyką tai chi, i jogą. Mieszkając w Indiach zdobył uprawnienia nauczyciela Jogi. Mieszkając w Nepalu rozpoczął regularną praktykę medytacji Vipassany. Przez pewien czas mieszkał na Hawajach pracując w ośrodku (Kokolulu Farm and Cancer Retreat) dla ludzi chorych na nowotwory, gdzie qigong używany jest do poprawienia stanu zdrowia pacjentów. Na południu Chin, na wyspie Hainan studiował Zhineng Qigong z mistrzem Liu Jianshe. Przez 6 lat uczył Qigong i Tai Chi w swej szkole w Palm Springs w południowej Kalifornii.

Propagator zdrowego, aktywnego stylu życia, slow food, slow life, slow health. Współtwórca internetowej platformy o nauczycielach jogi na świecie – TopYogis.com

Propagator systemu naturalnego rozwoju zdrowia – Hormetix.

Wraz z żoną prowadzi wykłady i warsztaty na temat prostych i skutecznych metod zachowania i rozwijania zdrowia na podstawie dawnych, wielokulturowych tradycji i najnowszych odkryć w świecie nauki, ze szczególnym naciskiem na praktykę i odnajdowanie równowagi we wszelkich aspektach naszego codziennego życia.

Link do strony: http://hormetix.com/pl/

Facebook: https://www.facebook.com/primalwaypractice

Marcin Wojewoda - QiFit - Wiedza i Praktyka Taiji i Qigong, Tao Move

👉Na QiFit Festivalu poprowadzi wydarzenie i spotkanie panelowe w QiFit Cafe, opowie o idei QiFit i projekcie TransformacJA.

👉PLATFORMA EDUKACYJNA QiFit- WIEDZA I PRAKTYKA TAIJI I QIGONG - z www.qifit.pl poznasz aktywności bazujące na starożytnych systemach ćwiczeń prozdrowotnych, doskonalonych przez setki lat takich jak Taiji i Qigong. Doświadczysz ruchu zgodnego z naturą, na który patrzy się równie przyjemnie jak na drzewa kołysane wiatrem lub fale dobijające do brzegu.

WIESZ O CZYM MÓWIĘ?

O tej charakterystycznej ekspresji, która przejawia się kiedy doświadczasz medytacji w ruchu. Kiedy jesteś w nim świadomy, kiedy jesteś tu i teraz swoje naturalne zdolności regeneracyjne i uzdrawiające. Kiedy towarzyszy Ci iskra w oku odbijająca blask Twojej witalności. Stan w którym masz wrażenie, że nie ma nic niepokojącego dookoła a czas stanął w miejscu.

JUŻ WIESZ O CZYM MÓWIĘ!

Przypominasz sobie ten głęboki oddech, tą żwawość, rozluźnienie, balans, to dobre samopoczucie…i z pewnością masz pomysł jak to wykorzystasz. To co, chcesz się dowiedzieć co to QiFit.pl?

👉CZAS:Sobota, 6 marca, godz. 15:00 – 15:15

👉PROJEKT: „TransformacJA”

Nowa, potężna droga odkrywająca Twoje prawdziwe JA.

TransformacJA to kompletny program przebudzenia, który ujawni Twoje prawdziwe JA. Ujawnienie Twojej prawdziwej jaźni zmieni Twoje życie w zupełnie nowe. Będziesz zachowywać dystans między swoimi myślami i emocjami, aby umożliwić im automatyczną transformację.

Przemienisz się w nowe, zdrowe i harmonijne JA.

Jest to sposób na zintegrowanie i uzdrowienie całego ciała, Qi (energii) i umysłu. Sposób na Twoją ewolucję poprzez funkcjonalną praktykę, na którą składa się synteza nauki o ruchu, odżywianiu i prostych, bezpiecznych i skutecznych technik uzdrawiania i witalizacji, sięgających korzeniami nawet kilka tysięcy lat wstecz, takich jak Dao Yin i Qigong.

TransformacJA to program odpowiedni dla każdego, wystarczy trwać i ćwiczyć aby uwolnić drzemiący w Tobie potencjał będący kluczem do zmiany Twojego życia.

ZDOBĘDZIESZ WITALNOŚĆ , ŚWIADOMOŚĆ I WOLNOŚĆ.

> Jeśli czujesz, że Twoje życie jest pełne presji, zmartwień i niepokoju.

> Jeśli zadajesz sobie pytanie, dlaczego zawsze czujesz napięcie, niepewność i przygnębienie.

> Jeśli nie możesz powstrzymać negatywnych myśli i nie możesz znaleźć rozwiązania problemów w relacjach.

> TERAZ MOŻESZ DAĆ SOBIE NOWĄ SZANSĘ! <

TransformacJA to rozwiązanie dla Ciebie!

👉CZAS: Niedziela, 7 marca, godz. 15:00 – 15:15

👉PROWADZĄCY: Marcin Wojewoda -od dwudziestu lat miłośnik, badacz i pasjonat nurtu Wellness jako stanu zapewnienia zdrowej równowagi umysłu, ciała i ducha człowieka, który powoduje uczucie ogólnego dobrego samopoczucia. Od dziesięciu lat pracuje z ruchem, studiując jego powiązania ze stanem świadomości i umiejętnością podjęcia inicjatywy w celu poprawy własnego stanu zdrowia fizycznego, psychicznego, emocjonalnego, duchowego, sytuacji środowiskowej, społecznej czy zawodowej. Lightworker. Promotor procesów transformacyjnych i samorozwojowych. Chcąc wspomóc procesy ewolucji świadomości, współpracuje z wizjonerami, liderami myśli, nauczycielami i mówcami, także z uzdrowicielami, agentami zmiany i specjalistami od transformacji. Inicjator projektu Tao Move- kooperatywy, która wykorzystując nauki płynące od starożytnych tradycji azjatyckich aż po współczesne koncepcje ruchu somatycznego, niesie w świat ideę Tao i współczesne spojrzenie na Taiji i Qigong.

Link do strony: www.QiFit.pl

www.taomove.com

Facebook https://www.facebook.com/Platforma.Edukacyjna.QiFit

https://www.facebook.com/TaiChi.QiGong.DaoYin

Katarzyna Kieraś-Kędziak - Studio Dantian

👉 WARSZTAT: “CODZIENNY RYTUAŁ ZDROWIA - RÓŻNICA MIĘDZY PRAKTYKĄ A GIMNASTYKĄ”

Na bazie kilku prostych ćwiczeń „Codziennego Rytuału Zdrowia” doświadczysz wejścia w siebie, uświadomisz sobie swój oddech i to jak poruszają się Twoje łopatki, poznasz proste sposoby wizualizowania, które pogłębią Twoja praktykę. Wszystko w życiu można robić w skupieniu i z uwagą będąc tu i teraz ale, można też w nieświadomości i niejako przypadkiem. Pytanie na jakiej jakości Ci zależy?

👉 CZAS: Sobota, 6 marca, godz.16.05 -16.30

👉 PROWADZĄCA:Katarzyna Kieraś-Kędziak jest miłośniczką wszelkich aktywności, najlepiej w naturze. Propaguje płynny i harmonijny ruch, zrównoważony wysiłek i miękkość. Trenuje taijiquan i qigong pod kierunkiem Jana Glińskiego od 2013 r. Uczestniczyła w międzynarodowym biennale Yang Jia Lao Jia (Starego Stylu Yang) Taiji Quan we Francji (2015) zdobywając złoty puchar w zawodach grupowych oraz srebrny medal na XX Ogólnopolskim Pucharze Taiji Warszawie (2016 r.). Brała udział w I Europejskim Festiwalu Sztuk Walki Klasycznego Yang Taiji (2018 r.) zdobywając złoty medal. Od 2017 jest certyfikowaną instruktorką z formy miecza, zaś od 2018 r. formy szabli Starego Stylu Yang. Przez wiele lat zajmowała się zawodowo jubilerstwem i projektowaniem biżuterii. Kilka lat praktykowała również jogę Iyengara oraz Ashtangę jogę. Od wielu lat na ścieżce osobistego rozwoju. Jest terapeutką zajęciowa zorientowana na arteterapię oraz terapię poprzez ruch.

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kahunataijiquan/?hl=en

Marta Pociejewska - Gimnastyka ciała i umysłu - Qi Balans

👉 WARSZTAT: QI BALAS W RELACJACH - będziemy łączyć techniki pracy z energią wywodzące się z przekazów Tai Chi, Qi Gong oraz Tantry. Naszą misją jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniem w odblokowaniu oraz harmonizowaniu przepływu energii w naszym ciele a następnie w relacji z drugą osobą. Jest to niezbędne do tworzenia zdrowych, szczęśliwych, pełnych energii relacji z sobą samym jak i innymi osobami. Na tym warsztacie poznasz przykładowe holistyczne ćwiczenia dzięki którym: uruchomisz w szybki i prosty sposób przepływ energii w swoim ciele, odblokujesz miednicę i energię w niej tkwiącą, poznasz ćwiczenia, dzięki którym wyrównasz przepływ energii od czakry podstawy do czakry korony (od dolnego odo górnego Dan Tian), prawdopodobnie otworzysz się bardziej na partnera/partnerkę i pogłębisz tą relację.

Warsztat będzie prowadzony z Ferozem Ranzoo.

👉 CZAS: Sobota, 6 marca, godz.17.25 - 17.55

👉 PROWADZĄCA: MARTA POCIEJEWSKA - Instruktor rekreacji ruchowej z siedemnastoletnim doświadczeniem.

Od piętnastu lat praktyk Tai Chi i Qi Gong, mistrzyni ReiKi oraz zoofizjoterapeutka. Autorka metody pracy z ciałem "Qi Balans" Holistycznego zestawu ćwiczeń działającego prozdrowotnie zarówno dla ciała jak I umysłu, które od lat skrupulatnie selekcjonuje z pośród rożnych azjatyckich przekazów sztuk wewnętrznych: "[...] Moją misją jest poprawa Twojego zdrowia, redukcja stresu i likwidacja jego skutków, zwiększenie świadomości ciała oraz umysłu, uzyskanie wewnętrznej harmonii i równowagi.

Link do Twojej strony: https://www.qibalans.org

Facebook: https://www.facebook.com/Gimnastyka-ciała-i-umysłu-Qi-Balans-108992363847307


Feroz Ranzoo - terapiaczakr.pl

👉 WARSZTAT: QI BALAS W RELACJACH - będziemy łączyć techniki pracy z energią wywodzące się z przekazów Tai Chi, Qi Gong oraz Tantry. Naszą misją jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniem w odblokowaniu oraz harmonizowaniu przepływu energii w naszym ciele a następnie w relacji z drugą osobą. Jest to niezbędne do tworzenia zdrowych, szczęśliwych, pełnych energii relacji z sobą samym jak i innymi osobami. Na tym warsztacie poznasz przykładowe holistyczne ćwiczenia dzięki którym: uruchomisz w szybki i prosty sposób przepływ energii w swoim ciele, odblokujesz miednicę i energię w niej tkwiącą, poznasz ćwiczenia, dzięki którym wyrównasz przepływ energii od czakry podstawy do czakry korony (od dolnego odo górnego Dan Tian), prawdopodobnie otworzysz się bardziej na partnera/partnerkę i pogłębisz tą relację.

Warsztat będzie prowadzony z Martą Pociejewską.

👉 CZAS: Sobota, 6 marca, godz.17.25 - 17.55

PROWADZĄCY: Feroz Ranzoo - pochodzi z Indii. jest specjalistą w Terapii Czakr, masażach Ayurvedyjskich oraz Misami Tybetańskimi. Ponadto od wielu lat praktykuje Tantrę i prowadzi warsztaty dla par. Jego główną misją jest pomaganie ludziom w poprawie zdrowia, odnalezieniu szczęścia i harmonii w sobie oraz w budowaniu radosnych, pełnych energii relacjach. Jego marzeniem i planem na najbliższą przyszłość jest organizowanie warsztatów rozwojowych do Indii.

Link do strony: www.terapiaczakr.pl

Facebook: https://www.facebook.com/terapiaczakrpl-467129180152972

Tomek Eichelberger - Akademia W Gruncie Ruchu

👉WARSZTAT: “QIGONG ŹRÓDŁEM SPONTANICZNOŚCI”

Jeśli za życia chcesz łączyć w sobie witalność - bycie w pełni żywym i spokój to jest to dobry dla Ciebie warsztat. Opowiem o tym jak rozumiem skarb spontaniczności i jakim cudem praktyka Qi Gongu prowadzi do jego odkrycia. Podam przykłady i popraktykujemy: qi gong spontaniczny w lini przekazu Mistrza Peng’a i jakąś formalną praktykę, prawdopodobnie otwieranie bramy życia.

Z wykładu dowiesz się coś o funkcjonowaniu układu nerwowego, co będzie miało duże znaczenie praktyczne. Następnie w praktyce to poćwiczymy. Zastosowanie tych praktyk w życiu codziennym umożliwi Ci: umiejętność rozpoznawania stanu relaksu i stanu niezdrowego stresu/ praktykowanie tego pierwszego; wstawanie rano z łóżka w ludzki sposób; zadbania o lędźwiowy odcinek kręgosłupa i dostęp do życiowych sił.

👉CZAS: Sobota, 6 marca, godz. 16.40 -17.25

👉PROWADZĄCY: Tomek Eichelberger - Od dziecka zafascynowany ruchem i tym co dzieje się w wewnątrz. Bawił się w karate kyokushin, koszykówkę, kung-fu, pływanie, żeglarstwo. W niektórych z dyscyplin brał udział w zawodach, otarł się o zawodowstwo. Absolwent AWF’u w Warszawie, instruktor następujących dyscyplin:koszykówki, pływania, żeglarstwa, snowboardu. Przez lata zgłębiał metodę Feldenkraisa, trening funkcjonalny, auto-uwalnianie mięśniowo powięziowe, mindfulness.

Od dobrych paru lat zanurzony w praktyce Qi Gong, Ba Gua i Tai Chi (tzw. wewnętrzne sztuki walki) głównie pod okiem Rona Timma (Path of Dao). Entuzjasta „pchających dłoni” i movement culture. Kocha to co robi, kocha tańczyć. Współtwórca wielu projektów z Instytutem Psychoimmunologii w Warszawie, Centrum Psychoterapii Integralnej z Poznania i Fundacją Bullerbyn. W ramach tych projektów jeździ po świecie prowadząc rejsy, ucząc snowboardu i łącząc np. freediving z nurkowaniem w głębiny podświadomości na Zanzibarze. Od paru lat zaangażowany głównie w projekt Akademii WGR i Path of Dao. Na co dzień uczy tych pięknych praktyk Qi Gongu i elementów Ba Gua / Tai Chi - indywidualnie i grupowo.

Link do strony: https://akademiawgr.pl

Facebook: https://www.facebook.com/wgruncieruchu/

Sylwia Nadgrotkiewicz - Zdrowe Wibracje dr Sylwia Nadgrodkiewicz

👉 KONCERT KAMERTONOWY z wprowadzeniem na temat alchemii dźwięku.

👉CZAS: Sobota, 6 marca, godz.18.00 - 19.00

👉PROWADZĄCA: Sylwia Nadgrodkiewicz - ur. 1977 w Skarżysku-Kamiennej. Szamanka dźwięku zafascynowana technologią kamertonów. Wolny duch, który zmaterializował się w roli dr. nauk humanistycznych, wokalistki i animatorki kultury. Otwarta i elastyczna, eksperymentuje w różnych stylach muzycznych jak i wymiarach życia.

Facebook:

https://www.facebook.com/Zdrowe-Wibracje-dr-Sylwia-Nadgrodkiewicz-1675067079403929/


Facebook:

https://www.facebook.com/sylwia.nadgrodkiewicz

Jarosław Jamróz - Esencja Zdrowia

👉WARSZTAT: “TAO YIN - DROGA DO WNĘTRZA”

Najprostsza droga do zdrowego życia - to tradycyjna chińska terapia ruchowo - oddechowa nazywana medytacją w ruchu lub ćwiczeniami chroniącymi życie. Istotą tych ćwiczeń jest gromadzenie, uzupełnianie, harmonizowanie i poruszanie energią Qi we własnym organizmie. Są to ćwiczenia oddechowe i gimnastyczne (rozciągające, izometryczne, siłowe i rozluźniające), które pomagają odzyskać i utrzymać zdrowie ludzi w każdym wieku. Nasze ciało staje się bardziej giętkie mięśnie silniejsze a kończyny i stawy bardziej ruchome, szybciej odzyskujemy siły utracone podczas choroby. Odzyskujemy energię Qi, usuwamy toksyny, odczuwamy jasność umysłu, odprężenie i relaks. obok medytacji jest to najlepsza metoda pomagająca ludziom żyjącym we współczesnym świecie, pozbyć się stresu, zaburzeń, chorób i wyciszenie mentalnych turbulencji poprzez znalezienie i przywrócenie pierwotnego stosunku do natury.

👉CZAS: Niedziela, 7 marca, godz.10.05 - 10.50

👉PROWADZĄCY: JAROSŁAW JAMRÓZ - Prezes Polskiego Towarzystwa Tao Yin i właściciel Górskiego Ośrodka Naturoterapii „Esencja Zdrowia”. Od 20 lat ćwiczący Tao Yin, wcześniej instruktor Judo i Krav Maga. Szkolenia instruktorskie kończył u mistrzów: Mantak Chia, Zhang Feng Jun i Chan Lee, wiele lat ćwiczył również Qi Gong. Malarz - samouk, zachwycający się dziełami wielkich artystów. Zaczynał od zwiedzania galerii, wystaw i kopiowania dzieł. Dziś tworzy we własnym stylu w zgodzie z naturą, czyli maluje tak jak żyje. Najczęściej posługuje się akrylami na drzewie i kamieniach. Od dziecka zakochany w Tatrach, marzenie swego życia spełnił w 1999 r. zamieszkując w Gliczarowie Górnym gdzie utworzył Górski Ośrodek Naturoterapii „Esencja Zdrowia” Prowadzi tam zajęcia Tao Yin, medytację, zabiegi naturoterapii i warsztaty związane ze sztuką. Pomaga ludziom żyć w zgodzie z naturą i utrzymywać harmonię ciała, umysłu i duszy.

Link do strony: http://www.taoyin.pl/

http://esencjazdrowia.eu

Facebook: https://www.facebook.com/jarek.taoyin

https://www.facebook.com/EsencjaZdrowia

Lena Chi - MyChiFlow

👉WARSZTAT: “CZŁOWIEK A WSZECHŚWIAT. SPIRALNE WZORCE RUCHOWE DLA ZDROWIA”

Symbol Spirali miał miejsce we wielu starożytnych kulturach, które symbolizowały rozwój, wzrost oraz kosmiczną energię. Kształty spirali są obecne jak w makrokosmosie np. w kształcie naszej galaktyki, tak i w mikrokosmosie, w kształcie naszego DNA. Z krótkiego filmiku dowiesz się więcej o wzorcach Spirali i jak one są nawiązane do naszego życia.

Po filmiku wprowadzającym poznasz ćwiczenia z różnych praktyk m.in Taichi i Yogi oparte na koncepcji spirali, aktywujące głównie taśmy powięziowe spiralne, ale nie tylko. Ćwiczenie są nakierowane na rozwój siły, giętkości i elastyczności stawów i tkanek miękkich, uwalniają stres i napięcia w ciele oraz wprowadzają w lepszy nastrój i samopoczucie. Autorski akompaniament muzyczny i estetyczne otoczenie pomoże na chwilę zrelaksować się i zapomnieć o problemach rzeczywistości, wprowadzając tym samym w stan medytacyjny, czyli doświadczenia zamiast myślenia.


CZAS: Niedziela, 7 marca, godz.10.50 - 11.35

PROWADZĄCA: Lena Smirnowa - pasjonatka kultury azjatyckiej, malarka, artystka. Od 2005 roku praktykuje Tai chi, jogę, Qigong, medytację oraz inne sztuki walki. Zainspirowana kulturą wschodnią uzupełniła swoją wiedzę poprzez doświadczenia w Chinach, gdzie studiowała przez 4,5 lata. Stworzyła trening Chi Flow, który jest połączeniem różnych praktyk wschodnich dostosowanych do potrzeb rzeczywistej codzienności. Jej celem jest dążenie do rozwoju świadomości poprzez ruch i praktyki cielesne, które jednocześnie mają pozytywny wpływ na zdrowie oraz samopoczucie.

Link do strony:

www.mychiflow.com


Facebook:

https://www.facebook.com/le.lena.chi/

Instagram:

https://www.instagram.com/le.na.chi/

ŁUKASZ SHI HENGYI DUSZAK - Lukasz Shì Héngyì Duszak

👉 WARSZTAT: POKOCHAJ KUNG-FU A KUNG-FU POKOCHA CIEBIE

W trakcie warsztatu porozmawiamy sobie o tym, jaki jest ostateczny cel praktyki kung-fu – niezależnie od tego jaki styl praktykujesz. Dowiesz się dlaczego warto mieć otwarte serce i w jaki sposób dążyć do uzyskania równowagi w praktyce. Podzielę się z Tobą pewną praktyką, zorientowaną na kontrolę przepływu Qi w ciele, oraz osiągnięciu spokoju i stanu relaksacji. Praktykowana codziennie pozwoli Ci wzmocnić ciało oraz umysł.

👉CZAS: Niedziela, 7 marca, godz.12.25 - 13.00

👉PROWADZĄCY: Łukasz Duszak ( buddyjskie imię to Shi Hengyi). Jest adeptem Shaolin 35tej generacji oraz adeptem stylu Meihuaquan 18 tej generacji. Kungfu wushu praktykuje od ponad 10ciu lat pod okiem mistrzów klasztoru Shaolin w Chinach jak i mistrzów/instruktorów w Europie. Jest bezpośrednim adeptem Mistrza Shi Yamjun. Po drodze miał styczność również z innymi stylami Chińskiego Wushu. Obecnie prowadzi zajęcia Shaolinquan, Meihuaquan, Qigong oraz Taiji Chen. Posiada uprawnienia oraz certyfikaty uzyskane w klasztorze Shaolin. Jest zdobywcą medali na międzynarodowych mistrzostwach Shaolin wushu, w kategoriach form ręcznych oraz Sanda. W czasie pobytu w klasztorze jest również liderem grupy pokazowej. Zawodowo zajmuje się nauczaniem kung fu, jak również jest współzałożycielem i instruktorem pierwszej oficjalnej platformy edukacyjnej klasztoru Shaolin.

Link do strony: https://shaolintemple.pl

https://learn.shaolintemple.com

Facebook: https://www.facebook.com/lukaszduszak/

Instagram: https://instagram.com/shi.heng.yi

Zuzanna Grzywacz - KZ Qigong

👉WARSZTAT: “WEWNĘTRZNY SPOKÓJ W PRAKTYCE QIGONG”

Podczas warsztatu połączonego z wykładem odpowiemy sobie na pytanie czym jest wewnętrzny spokój, dlaczego jest ważny oraz jak w chaosie różnych emocji znaleźć harmonię i być w życiu bardziej obecnym tu i teraz. Porozmawiamy również o niepokoju i niechcianych emocjach. Zostanie przedstawiona kwestia wewnętrznego spokoju w Teorii Pięciu Elementów oraz zostaną podane przykłady metod radzenia sobie z emocjami wykorzystując techniki z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i nie tylko. Poznamy w jaki sposób pracować nad wewnętrznym spokojem i harmonią w naszym ciele i umyśle praktykując Qigong oraz nauczymy się Pięciu Punktów Bram Oddychania. Poprzez ćwiczenie praktyczne Qigong i medytację będziemy mieć okazję doświadczyć spokoju tu i teraz.

👉CZAS: Niedziela, 7 marca, godz.15.15-16.00

👉PROWADZĄCA: ZUZANNA GRZYWACZ - jest Instruktorem Taijiquan & Qigong, założycielką projektu Qi Be Healthy, współzałożycielką międzynarodowego projektu KZ Qigong oraz studentką trzeciego roku w Szkole Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (ESMTC) w Lizbonie na kierunku Terapeutyczny Qigong. Z wykształcenia jest Magistrem Prawa Polskiego i Niemieckiego. Aktualnie od trzech lat mieszka, pracuje i studiuje w Portugalii, zgłębiając wiedzę na temat Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, a w szczególności Automasażu, masażu Tui Na, Chi Nei Tsang, Ziołolecznictwa, Alchemii Kobiety, Aromaterapii, Kuchni 5 Przemian oraz zaczyna naukę z psychoterapii somatycznej.

Swoją przygodę z Qigongiem i zdrowym stylem życia rozpoczęła już w wieku 6 lat, kiedy zaczęła trenować sztuki walki Kung Fu i Taijiquan w międzynarodowej szkole Mistrza Yang Jwing-Minga - Yang´s Martial Arts Association, z którą do dziś dnia współpracuje.

Studiując swój własny przypadek choroby i eksperymentując na sobie krok po kroku przez ponad 14 lat zgłębiała wiedzę z zakresu Qigong, Taijiquan, Medytacji, zdrowego odżywiania i medycyny naturalnej. W międzyczasie zdobywała doświadczenie jako instruktor Qigong i Taijiquan w Niemczech.

Podążając za marzeniami i wewnętrznym głosem serca postanowiła w 2017 przeprowadzić się z dnia na dzień do Portugalii aplikując do ESMTC w Lizbonie, aby zdobyć wykształcenie z zakresu Terapeutycznego Qigong. W ciągu 3 ostatnich lat praktykowała Qigong stylu Wudang, Zhineng Qigong, Qigong szkoły Mistrza Mantak Chia oraz rozpoczęła Medytacje Vipassana.

Od 2019 jest członkinią APCKTT Professional Association of Therapeutic Chikung and Tai Chi w Portugalii i naucza Qigong w Lizbonie oraz online na platformach Qi Be Healthy i KZ Qigong. W swojej praktyce terapeutycznej wykorzystuję oprócz Qigong, między innymi masaż i automasaż, taniec, medytację, wizualizację, obcowanie z naturą oraz terapię dźwiękami.

W 2020 została zaproszona do projektu Healing Projekt UK, gdzie obecnie piszę artykuły naukowe i ebooki o tematyce Qigong.

Link do strony: www.qibehealthy.wordpress.com

www.kzqigong.com

Facbook: https://www.facebook.com/kzqigong.riseup

Instagram: @qibehealthy

@kzqigong

Marzena Maya Rostkowska - Studio Dantian

👉 WARSZTAT: “BYĆ W KONTAKCIE Z SOBĄ” - będzie to spotkanie z elementami qigongu dla początkujących. Na codzień otoczeni wieloma bodźcami zapominamy jak ważny i potrzebny jest kontakt ze sobą. Jak go odbudować? Jak wzmocnić i wprowadzić do codziennej praktyki uważności? W krótkim warsztacie, przejdziecie przez “uziemienie Waszego ciała” z mapowaniem i poznaniem odczuć jakie z niego na dany dzień i na chwilę praktyki płyną. Pomogą Wam w tym ćwiczeniach pobudzające oraz koncentrujące i kanalizujące naszą uwagę, rozluźniające i harmonizujące ciało. Popracujecie też nad wewnętrznym balansem. Dotrzecie do miejsc gdzie spotyka się świadomy ruch z oddechem oraz wizualizacją.

👉 CZAS: Niedziela, 7 marca, godz.16.00 - 16.30

👉 PROWADZĄCA: MARZENA MAYA ROSTKOWSKA od 2011 roku uczy się taiji Starego Stylu Yang. Jest instruktorką taiji i qigongu, poszukiwaczką i koneserką świadomego ruchu. Jej nauczycielem jest mistrz Jan Gliński. Taiji jest jej sposobem na życie, "taiji to sztuka poruszaniu się w świecie". Uczestniczyła w zawodach i zdawała egzaminy na kolejne stopnie kompetencje na międzynarodowych biennale Yang Jia Lao Jia (Starego Stylu Yang) Taiji Quan w Bułgarii (2011 r.), na Tajwanie (2013 r.) we Francji (2015 r.), w Chinach (2017 r.), W Japonii (2019). Podczas XIX i XX Ogólnopolskiego Pucharu Taiji Warszawie (2015, 2016 r.) zdobyła srebrny oraz brązowy medal. Od 2018 jest certyfikowaną instruktorką z formy szabli i miecza Starego Stylu Yang. Zawodowo zajmuje się projektowaniem graficznym oraz tworzeniem oprawy medialnej dla Fundacji Dantian i Studia Dantian. Prowadzi zajęcia w Studio Dantian oraz w Domu Kultury Kadr w Warszawie.

Link do strony: https://www.mayataiji.com/

Facebook: https://www.facebook.com/Mayataiji

👉 ALEX DONG - Alex Dong Taiji

„Myślę, że powinniśmy zachować prawdziwą sztukę i jej tradycyjne metody. Tradycja jest równie ważna jak sama sztuka. Im więcej osób ćwiczy, tym lepiej”- Alex Dong.

Alex Dong jest mistrzem czwartego pokolenia Taijiquan rodziny Dong (Tung). W wieku pięciu lat, rozpoczął formalne szkolenie u swojego ojca, Wielkiego Mistrza Dong Zeng Chen, w prowincji Hebei, sercu sztuk walki w Chinach. W 1983 roku, w wieku 12 lat, przeniósł się do Honolulu na Hawajach, gdzie kontynuował naukę u swojego ojca, a także uczył się u swojego dziadka, Wielkiego Mistrza Dong Hu Linga, który miał duży wpływ na jego naukę. W 1991 roku Alex Dong wygrał krajowe mistrzostwa USA w Tai Chi Chuan w pchających dłoniach w ruchu oraz – reprezentując stan Hawajów - uzyskał tytuł „Najlepszy Duch Walki „ („Best Martial Spirit”) ze wszystkich zawodników,.

Alex zaczął nauczać w wieku 15 lat.

Od tego czasu pomagał ojcu na zajęciach w tłumaczeniu z języka chińskiego na angielski. W 1990 roku założył własną klasę na Hawajach i od tamtej pory kontynuuje nauczanie. W 2003 roku przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie założył swoją nową szkołę, Alex Dong International Taijiquan Association. Naucza tam autentycznych zasad taijiquan i poprzez to nauczanie mistrz Dong chce szerzyć i popularyzować sztukę Taijiquan. Jest oddanym nauczycielem, który przekazuje swoim uczniom prawdziwe znaczenie Taiji, zarażając ich zapałem do cięższej pracy i z większą pewnością siebie. Podkreśla również rolę miękkiej formy Yang w poprawianiu zarówno stanu zdrowia, jak i umiejętności samoobrony. Alex Dong prowadzi seminaria na całym świecie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Grecji, Czechach i Azji. Prowadzi cotygodniowe zajęcia w Nowym Jorku

👉CZAS: Niedziela, 7 marca, godz. 16.50 - 17.15

Link do strony: http://alexdongtaichi.com

https://dongtaichionline.com

Facebook: https://www.facebook.com/alex.dong.731

Polub stronę QiFit 
Subskrybuj kanał QiFit